Күні/айы |
Пәні: |
Сабақ №19(59) |
|
30.11.17 |
Математика |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі дененің бір-бірінен қарама-қарсы екі бағытқа қозғалуына берілген есептерді шығару. |
||
Сабақтың мақсаты |
«қашықтау жылдамдығы»,«жақындау жылдамдығы» деген түсініктерді қалыптастыру; оған сәйкес есептер шығару. |
||
Күтілетін нәтижелер |
«қашықтау жылдамдығы» деген түсінік қалыптасады; есептеу дағдылары жетіледі. |
||
Ресурстар |
Оқулық, презентация, сызбалар, кестелер, қозғалысқа қатысты формулалар,суреттер. |
||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
1. Сабақтың мақсатын түсіндіру 2. Психологиялық тренинг 3. Бағалау критерийлерін жасау Сабақтың мақсатын хабарлау. |
1.Сабаққа назар аудару 2.Сабаққа психологиялық жағынан дайындалады |
|
Ынтымақтастық атмосферасы |
Оқушылар шеңбер жасап тұрады. — Оқушылар, бір-бірімізге сәттілік тілеп, жақсы тілектер айтайық. Шырылдады қоңырау Біз сабақты бастаймыз. Партамызға отырып Өзара көз тастаймыз. Табыс тілеп көзбенен, Жаңа білім алуға Алға қадам аттаймыз |
Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады. |
|
Кіріспе.
Негізгі бөлім
|
«Ой ашу» стратегиясы - Балалар, таңертең тұрғанда күнді дене жаттығуларынан бастайтын сияқты сабағымызды «Ой жаттығуларынан» бастайық. Меніңсұрақтарымажылдамжауапберіңдер. 1. 7 га 50 а = …………а 2. 56 га 30 а = ……………..а 3. 2 тәул 20 сағ = ……….сағ 4. 79 м2 = …………..см2 5. 1 км2 = …………м2 6. 3 сағ 50 с = …..с 7. 660 мин = ……..сағ 8. 780 ц = ……кг Тірек білім, білік және дағдыларын белсендіру. -Автомашиналар бір-біріне қарама-қарсы жақындау жылдамдығын қалай атайды? (жақындау) Топтарға талдауға тапсырмалар. Осы өрнектер нені білдіреді? І топ: (60 км/ сағ + 50 км/ сағ) * 3 = 330 км ІІ топ: 500 км : ( 70 км/сағ + 30 км/сағ) = 5 сағ ІІІ топ: 200 км : 4 сағ = 50 км/сағ ІV топ: ( 80 км/сағ + 40 км/ сағ) *2 сағ = 240 км
Жаңа сабақ. -Олар бір-бірінен қашықтаған жылдамдық қалай аталады? (қашықтау жылдамдығы). Нысандар бір нүктеден, сондай-ақ бірінен-бірі белгілі бір қашықтықта болып та қозғалуы мүмкін екенін ескеру. (сызбаларды қарастыру) vқаш.=v1 + v2 Алғашқы бекіту.
Берілген есеп бойынша схема-коллаж жасау, есепті шығару, талдау: І топ: № 2 а) 133 бетте ІІ топ: № 2 ә) 133 бетте ІІІ топ: № 3 а) 133 бетте ІV топ: № 3 ә) 134 бетте
Сергіту сәті:
134 беттегі №5 1 баған :І топ, ІІІ топ 2 баған: ІІ топ, ІV топ Логикалық тапсырмалар І топ. Менің ақшам осы ақшамның жартысын қосса, 150 теңге болар еді. Менде қанша ақша болған? (100 теңге болған) ІІ топ. Шешесі балаларына 10 шоколадты бөліп, қыздарына үш - үштен, ұлдарына екі - екіден берді. Қыздар нешеу, ұлдар нешеу? (2 ұл, 2 қыз) ІІІ топ. Кез келген нәрсенің төрттен бір бөлігі көп пе, әлде жартысының екіден бір бөлігі көп пе? (екеуі бірдей) ІV топ: Ыдыстың ішінде алма бар. Осы ыдысқа 11 алма салынды. Одан жартысын алғаннан кейін, ыдыста 16 алма қалды. Бастапқыда ыдыста қанша алма болған?(21 алма) 16 ∙ 2 = 32, 32 – 11 = 21(алма болған) |
тапсырма бойынша орындайды
Жеке жұмыс
Топтық жұмыс
Оқулықпен жұмыс жүреді
Топтық жұмыс
Жеке жұмыс
Топтық жұмыс
|
|
Бағалау |
Кері байланыс - бүгін сабақта нені үйрендік? - Қашықтау деген не? - Жақындау деген не? |
||
Үйгетапсырма |
№7, 134-бет |
||
Үйде оқу |
Қозғалысқа байланысты есептер шығарып жаттығу. |
Жаңалықты мекеменің сайтында қарау